URZĄDZENIA GASTRONOMICZNE

Szafy chłodnicze – do lokalu gastronomicznego lub sklepu

Szafy chłodnicze, to szeroka kategoria urządzeń gastronomicznych o różnym przeznaczeniu. W zależności od wielkości oraz poszczególnych funkcji sprawdzą się doskonale w sklepie lub lokalu gastronomicznym takim jak kawiarnia lub bar. W tym wpisie postaramy się przybliżyć najważniejsze informacje na temat tego elementu wyposażenia.

Szafy chłodnicze magazynowe lub wystawiennicze

Jedną z podstawowych cech, która definiuje przeznaczenie pionowego urządzenia chłodniczego, są jego drzwi. Szafy chłodnicze magazynowe wyposażone są w drzwi bez przeszklenia, podobne do tych spotykanych w lodówkach. Natomiast szafy chłodnicze wystawiennicze to urządzenia z drzwiami przeszklonymi, dzięki którym możemy w atrakcyjny sposób eksponować przechowywane produkty.
Oba typy urządzeń różnią się również sposobem wykończenia. Szafy chłodnicze najczęściej umieszczane na zapleczu są w kolorze białym (tańsze wersje) lub wykończone stalą nierdzewną (droższe wersje), przez co mogą się wydawać bardziej surowe. Ma to jednak swoje dodatkowe zalety w postaci łatwiejszego utrzymania w czystości. Szafy przeszklone z racji bezpośredniego eksponowania przed klientelą lokalu lub sklepu, najczęściej posiadają obudowy lakierowane w kolorze białym lub czarnym, choć zdarzają się również nietypowe kolory – dostosowane do stylu lokalu.
Kolejną różnicę możemy wskazać w oświetleniu. Szafa chłodnicza może być zupełnie pozbawiona oświetlenia lub wyposażona w jedną żarówkę albo panel LED. Takie rozwiązanie zapewnia wystarczającą ilość światła do wygodnego ładowania i rozładowania urządzenia. W przypadku przeszklonej szafy wystawienniczej oświetlenie jest bardzo istotnym wyposażeniem urządzenia. Dostępne są przeszklone szafy chłodnicze z oświetleniem wewnętrznym górnym lub pionowymi panelami LED po bokach urządzenia. Inna opcją może być oświetlenie umieszczone bezpośrednio w ramie drzwi. Wiele modeli wyposażono również w podświetlany górny kaseton, który sprawdzi się doskonale w przypadku ekspozycji produktów wyłącznie jednego producenta lub promocji Twojej marki.

Pojemność na miarę potrzeb

Zarówno w przypadku szaf magazynowych, jak i wystawienniczych, mamy do wyboru wiele rozmiarów urządzeń. Najbardziej popularne szafy chłodnicze, mimo różnych szerokości to te wyposażone w jednoskrzydłowe drzwi. Często spotykamy również szafy z drzwiami dwustronnymi, dzięki czemu kierunek otwierania możemy dopasować do własnych potrzeb. Planując kupić przeszkloną szafę chłodniczą mamy duży wybór różnych wersji. Oferta obejmuje wąskie modele jednodrzwiowe idealne do eksponowania butelek, jak również urządzenia pełnowymiarowe o drzwiach przesuwnych, a nawet trzydrzwiowe podzielone na odrębne sekcje. Zróżnicowanie wymiarów pozwala dobrać urządzenie odpowiednie do przestrzeni jaką dysponujemy, ale również pamiętając o oferowanych produktach. 

Doradztwo przy wyborze

Wybór odpowiedniego urządzenia może wydawać się kłopotliwy, a samo wymierzenie powierzchni lokalu niewystarczające. Dlatego zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Nasi specjaliści pomogą w wyborze optymalnych urządzeń chłodniczych dopasowanych do przestrzeni oraz profilu prowadzonej działalności. Zachęcamy do przesłania wiadomości bezpośrednio przez formularz na stronie https://gastrohub.pl/kontakt.